TERVEZD MEG AZ 2020-AS ÉVEDET! – II. RÉSZ

Cikkünk első részében leírtuk hogyan értékelheted az előző évedet, hogyan határozhatod meg új céljaidat és vágyaidat és hogyan bonthatod le ezeket napi, heti vagy havi teendőkre. Nézzük melyek a tervezéshez tartozó további feladatok! Íme:

5. Jutalmazd meg magad!

Sokszor elfelejtjük megdícsérna vagy akár megjutalmazni magunkat a jól elvégzett munkáért, a betartott határidőkért. A minden részletre kiterjedő tervezés mellett legyél magaddal megengedő! Rész-céljaid elérése után jutalmazd meg magad! Ez megtörténhet a sikeresen elvégzett havi tervek vagy akár hosszabb-rövidebb idő alatt elvégzett projektek után is. Ha családod, vagy barátaid segítségét vetted igénybe céljaid eléréséhez, köszönd meg nekik és ha úgy érzed ajándékozd meg őket valami aprósággal. A hála érzésének kifejezése önmagad és mások felé megolajozza jövőbeli munkádat, nem beszélve emberi kapcsolataidról! Légy nagyvonalú!

6. Használj online eszközöket!

Terveid megvalósításához online eszközöket is használhatsz, amelyeket telefonodra letöltve, az egyes feladatokhoz emlékeztetőket beállítva sokkal szervezettebb leszel.

Ha készen áll a heti, havi vagy negyedéves terved és ezeket feladatok formájában felvezetted naptáradba, akkor hátra dőlhetsz, hiszen a tervezés első fázisát el is végezted! Nagyon hasznos segítség lehet a Google naptár, vagy egyéb feladat-ütemező alkalmazások. Használhatsz pénzügyi tervezőt, projekt menedzsment rendszert, teendő-lista (to-do) alkalmazást is, amelyekbe minden eseményt, emlékezetető beállításával feljegyezhetsz! Ha nem szereted az online tervezőket vegyél egy klasszikus zsebnaptárat és vezesd ebben feladataidat! Törekedj arra, hogy a tervezési folyamat minden elemét saját személyiségedre alakítsd!

7. Tedd is meg, amit elterveztél!

A tervek megvalósításának legnagyobb ellensége a halogatás. Ha készen van a céljaidat tartalmazó dokumentum vagy füzet, és feladataid akár napra vagy hétre pontosan lebontva felkerültek naptáradba online terveződbe, akkor semmi más dolgod nincsen, mint a napi, heti és havi feladatokat időben elvégezni.

A kutya ugyanis itt van elásva! Lehet, hogy emlékeztet a naptár, és lehet, hogy itt az ideje, hogy felhívd egy barátodat, hogy találkozót beszélj meg vele, de te nem teszed meg ezeket az apró feladatokat, és ugyanúgy, mint ahogyan reggel az ébresztő óra lenyomásakor, egyszerűen elhalasztod a feladat elvégzését, amely végül a feledés homályába merül.

Tudatosítsd magadban, hogy pont ilyenkor bojkottálod saját magad, pont ilyenkor akadályozod meg saját magad vágyott céljaid elérésében, ideális életed megvalósításában. Azt javasoljuk, hogy a halogatás helyett azonnal, gondolkodás nélkül kezdj bele a feladat elvégzésébe és meglátod, hálás leszel magadnak, hogy napról napra az elkészített terveid alapján haladsz!

Jóleső érzés tölt majd el, hogy lementél az első edzésre, hogy felhívtad rég nem látott barátodat, jegyet vásároltál a színházi premierre vagy öt állásajánlatra beküldted önéletrajzodat. Ezekkel az apró lépésekkel egyre közelebb kerülsz ahhoz az élethez, amit élni szeretnél és egyre nagyobb erőt érzel majd magadban, hogy kezedbe vedd az irányítást saját életed felett!

8. Ellenőrizd hol tartasz a megvalósításban!

Ahogy cikkünk elején említettük minden terv rendszeres felülvizsgálatra szorul, hiszen elképzelhető, hogy egy-két vagy akár három hónap múlva új célok, új prioritások kerülnek előtérbe, amelyek háttérbe szorítják eredeti terveidet. Ezzel semmi gond nincsen!

Ilyen esetekben a dolgod az, hogy eredeti elképzeléseidet egészítsd ki új céljaiddal, majd ezeket az új célokat is illeszd be napi, heti vagy havi tevékenységeidbe, megismételve a fenti folyamatot.

Sok sikert kívánunk neked a tervezéshez és a megvalósításhoz! Véleményed és tapasztalataidat oszd meg velünk Facebook oldalunkon vagy privát üzenetben!

TÖLTSD LE AZ ÉVTERVEZŐ FÜZETET  ERRE A LINKRE KATTINTVA!

Szerző: Szokács Andrea / Integrál Tréning Központ